Poradna

Na těchto stránkách objevíte vše (nebo alespoň většinu toho) co budete potřebovat, pro zprovoznění vaší vlastní webové kamery. Od výběru metody přenosu záběrů vaší kamery přes výběr vhodného softwaru až po vzory stánek pro vaši výslednou webovou prezentaci.

Co je vlastně webová kamera?

AXIS 205 Network CameraWebová kamera je zařízení, které buď v reálném čase nebo s určitým zpožděním poskytuje záběr z nějakého místa. Díky webovým kamerám tak mají uživatelé Internetu možnost navštívit tisíce míst na světě z pohodlí svého domova s minimem potřebných nákladů.

Tecnologie webových kamer je v současnosti velice oblíbená pro relativně jednoduché zpestření webových stránek s minimem nákladů. Provozujete-li své vlastní webové stránky, firemní stránky nebo stránky svého města či obce je pořízení webové kamery vhodným doplňkem pro oživení stránek.

Co budete potřebovat?

Tak především nějakou webovou kameru. Ve většině případů se vám také bude hodit počítač s vhodným programem. A určitě se vám také bude hodit připojení k Internetu, čím rychlejší tím lépe (pokud se připojujete pouze pomocí modemu tak také není nic ztraceno).

Teď si postupně projdeme vše tak, aby na konci byla vaše fungující webová kamera. A začneme u výběru vhodné kamery.