Jaký zvolit program?

Hezky položená otázka na kterou není zase tak jednoduché odpovědět. Musíme si položit druhou otázku. Chceme publikovat jednotlivé obrázky nebo takzvaný stream?

Jaký je mezi těmito možnostmi rozdíl? Velice zásadní.

Jednotlivé obrázky

Výhodou tohoto řešení je relativně malé zatížení vašeho připojení. Nevýhodou to, že návštěvík vašich stránek uvidí nový snímek každých x vteřin (minut, hodin, dnů).

Většina programů umožňuje nahrávat obrázky pomocí protokolu FTP přímo na váš webový server, kde již budou k dispozici jednotlivým návštěvníkům. Díky tomu je možné tento způsob použít i v případě, že se připojujete pomocí modemu a je vám pokaždé přidělena jiná IP adresa. Nastavení těchto programů je poměrně jednoduché a po prostudování návodu jej zvládne i začátečník.

Streaming

Tady je to právě naopak. Zde neustále vysíláte proud (stream) dat podobně jako televize. Díky tomu může návštěvník v každém okamžiku sledovat co se děje před objektivem vaší kamery. Vzhledem k větší datové náročnosti na propustnost linky je ale většina takovýchto "vysílání" poskytována v menší kvalitě.

Nastavení programů pro tento způsob vysílání není většinou úplně nejjednodušší. Také potřebujete mít přiřazenu pevnou IP adresu (bez ní to není nemožné, ale není to tak snadné), jelikož se uživatelé Internetu připojují přímo na váš počítač.

Chat

V poslední době velice oblíbená možnost vzájemné komunikace několika uživatelů je využití chatovacích programů s podporou přenosu obrazu z webové kamery.

A tady je pár programů které by se vám mohly hodit.