Jakou webkameru vybrat?

Pokud máte jakýkoli dotaz nebo zajímavou informaci z oblasti webových kamer.

Jakou webkameru vybrat?

Příspěvekod ESHEN » čtv zář 22, 2011 5:19 pm

Ahoj, chci se zeptat všech jakou webkameru by mi doporučili pro tyto účely.
Webkamera by měla snímat krajinu (klasický panorama, jako většina na webcams). Měla by mít ostrý obraz, pravdivé barvy a prostě celkově kvalitní obraz. Musí umět vyrovnávat obraz za různých světelných podmínek (jasno se sluncem, zataženo, mlha atd.) Prostě aby tam nedocházelo k šíleným přepalům. Webkamera by měla fungovat na mini pc prestigio ion s intel atom230 1,6ghz a 1gbram. Webkamera bude ve vzdálenosti 16metrů a bude připojená přes usb extender (1.1 jiný není - no snad by to fungovalo když většina webek má usb 2) a přes utp kabel - webkamera by fungovala s programem ispy.

Mě zatím zaujaly kamery od microsoftu a od firmy logitech (jsou to ty nové modely - C310,C900, MIC.HD5000,6000 atd.). Proto se tu ptám jakou vybrat, protože už vůbec nevím. Načetl jsem mnoho recenzí ale nedokážu si vybrat.-D a s prodejen kde je prodávají mi zatím raději neodpověděli.

Zatím to, co potřebuji udělat zcela novým systémem, mám řešeno takto: IP kamera za 3tisíce:Dale to jsem nevěděl v době kdy jsem ji kupoval jaké bych měl mít nároky. Rozlišením je 640x480 ale výsledný obraz je nevalné kvality a převálcují jej i levné webkamery. Výhoda je asi jen v tom, že moc nezatěžuje pc, protože je zapojená do routeru.

Díky za odpovědi, těšim se na ně (teda pokud nějaký budoou).
ESHEN

Re: Jakou webkameru vybrat?

Příspěvekod Petr » pon říj 03, 2011 10:01 pm

Těžká rada. USB kamery potřebují k provozu PC. IP kamery jej nepotřebují. Za kvalitu se platí u obou. U IP kamer, ale přeci jen více. Pokud PC běží stále a nejsou nějaké další požadavky (ostraha, nahrávání, noční režim, ...) tak jsou USB kamery dobrá volba. U obou jmenovaných firem by neměl být s kvalitou problém.
Petr
Site Admin
Site Admin

Zpět na Informace