Webkamera Axis 206

Máte problém s webovou kamerou?

Webkamera Axis 206

Příspěvekod viktor » čtv bře 09, 2006 12:45 am

Pořídil jsem webkameru Axis 206 s vlastním webserverem. Kamera je zapojena do routeru a je možno na ni "vstoupit" přes http://XXX.XXX.XXX.XXX:port (mám večejnou IP adresu)
To se mi ovšem moc nelíbí (zveřejňování IP a portu)

Navíc se zobrazuje celé webové okno webamery s ovládáním. Poraďte prosím jak dostat živé video do vlastní webové stránky, pokud možno free programem. Jelikož s kamerou začínám, budu rád za jekékoliv rady.

Díky
viktor

Re: Webkamera Axis 206

Příspěvekod Petr » čtv bře 09, 2006 9:27 am

Je potreba na stroji ktery je pripojen do netu nastavit firewall s omezenim na konkretni port. Jinak to nejde. Zverejneni IP adresy podle me neni nic nebezpecneho a dochazi k nemu i pri pouzivani dalsich programu (ICQ, Skype ...).
Primo na snimek se da odkazovat vlastne podobne akorat je potreba si na te strance kterou to zobrazuje zjistit primy odkaz. JInak pouzivat nejaky program na to aby nejdrive komunikoval s kamerou a pak teprve posilal zpracovany obraz wen je podle me nesmysl. Proto je pouzivana prave ip kamera ktera ke svemu chodu nepotrebuje v okoli pripojeny pocitac.
Pro dalsi veci doporucuji konzultaci s navodem eventuelne s prodejcem.
Petr
Site Admin
Site Admin

Re: Webkamera Axis 206

Příspěvekod caicek » pon kvě 22, 2006 11:44 am

viktor píše:Pořídil jsem webkameru Axis 206 s vlastním webserverem. Kamera je zapojena do routeru a je možno na ni "vstoupit" přes http://XXX.XXX.XXX.XXX:port (mám večejnou IP adresu)
To se mi ovšem moc nelíbí (zveřejňování IP a portu)

Navíc se zobrazuje celé webové okno webamery s ovládáním. Poraďte prosím jak dostat živé video do vlastní webové stránky, pokud možno free programem. Jelikož s kamerou začínám, budu rád za jekékoliv rady.

Díky
caicek

Zpět na Problémy