Již při tvorbě tohoto webu jsem zvažoval, zda zde mám uvádět pouze odkazy na webové kamery nebo použít přímo obrázky z jednotlivých webových kamer pro vybudování obrázkového katalogu. Po zralé úvaze jsem se přiklonil k uvedení pouze odkazů na jednotlivé stránky.

Co mě k tomuto kroku vedlo? Každý tvůrce webu se snaží své dílo ukázat světu a nabídnou nějakou zajímavou informaci, která bude návštěvníka lákat k návštěvě právě jeho stránek. Jednou z těchto možností je rozšíření stánek o webovou kameru. Jakou radost bude mít tento tvůrce z toho, že jeho snahu využije někdo jiný a má z ní užitek. Asi ne moc velkou. Proto jsou zde uváděny pouze odkazy a je na vás abyste využili možnosti se podívat na jednotlivé kamery a jistě tím potěšíte nejen sebe, ale i jednotlivé tvůrce a poskytovatele webových kamer.

Je v čechách podobný seznam?

Troufám si tvrdit, že jiný seznam, primárně zaměřený jen na oblast České republiky, zde není.

Je zde několik seznamů, které nabízejí kamery z celého světa (např. www.hejda.cz a www.worldlive.cz)

Je ve světě podobný seznam?

Jistěže. A ne jeden. Na internetu jsou desetitisíce webových kamer. Jsou zde i stovky seznamů těchto webových kamer. Tento seznam je pouze jedním z mnoha. Je zajímavý tím, že obsahuje pouze Českou a Slovenskou republiku.

Co dělat, pokud chci také webkameru?

NEPROPADAT PANICE.

Zkuste se porozhlédnout po zde uvedených odkazech a zjistit jaký typ kamery a také jaký typ přenosu pro vás bude nejlepší. Většina provozovatelů těchto kamer vám jistě také ráda předá své zkušenosti s technikou, kterou používá.

Pokud vládnete angličtinou, doporučuji vám navštívit stránky na známem serveru webcamworld.com věnované právě zprovoznění vlastní webové kamery http://developers.webcamworld.com/

Pokud angličtinou nevládnete, navštivte naši poradnu. Zde naleznete většinu toho co budete potřebovat ke zprovoznění vaší kamery.

Pokud si nebudete vědět rady, napište své dotazy na adresu info@webcams.cz a já se vám pokusím poradit.

 
Zajímavé odkazy: Kokořín a Kokořínsko